arazi alim kredisi sartlari 59242cb3b8304 880x620 - Ziraat Bankası Arazi Kredisi Alma

ZİRAAT BANKASI ARAZİ ALIM KREDİ VE ÖZELLİKLERİ

 Ziraat Bankası arazi kredisi konusunda müşterilerine oldukça uygun ve cazip teklifler sunmaktadır. Arazi kredisi tarım arazilerinin üretime kazandırılması ve işletme kapasitesinin daha da büyütülmesi için üzerinde tarımsal üretim yapılmakta veya yapılacak olan tarla arazilerinin alımına yönelik tüketicilere sunulmakta olan bir kredidir.

OTU3NTkzMD 2b arazi kredisi nedir 300x192 - Ziraat Bankası Arazi Kredisi Alma  Üreticiler üzerinde tarımsal üretim yapılan veya yapılacak olan arazileri almak için ihtiyaç duyacakları kredileri Ziraat arazi kredisi ile sağlayabilmektedirler. Alınan bu krediler de en uygun faiz oranları yine Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Arazi alım kredisinin bir diğer ismi de tarla alım kredisi olarak geçmektedir.

 ARAZİ ALIM KREDİSİ BAŞVURU KOŞULLARI

 Bu arazi alım kredilerinin tamamı bankalarda yatırım kredisi adı altında geçmektedir. Bu kredilerden de 3 şekilde yararlanabilmektedir:

  • Hisse payının diğer hissedarlarca satın alınmasına yönelik
  • Bitişik arazilerin satın alınmasına yönelik
  • Bitişik olmayan veya hisseli arazilerin satın alınmasına yönelik yatırım kredileri kullanılabilmektedir.

Bankalar genel olarak yatırım kredilerini arazi alım kredileri, hayvancılık kredileri ve ekipman kredileri olarak vermektedirler.

Ziraat arazi kredisi almak içinde belli koşulları sağlamak gerekmektedir. Öncelikle aranan ilk iki koşul üretimin konusu ve krediyi kullanacak kişinin uygun olması gerekmektedir. Kişiler düşük kredi faiz oranlarından yararlanmak için bankalar kurulunca belirlenen kriterlere uygunluk sağlaması gerekmektedir. En uygun faiz oranlarıyla kredi imkânı sunan Ziraat Bankası’nda oranlar değişkenlik gösterse de kredi kullananlar için her zaman düşük seviyede tutulmaya çalışılmaktadır.

Başvuru yapmak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine erekli evrakları belirlenen tarihten önce tamamlayarak başvuru formlarını iletebilmektedir. Bu başvurudan sonra müşteri temsilcileri gerekli işlemleri başlatıp süreç hakkında sizi bilgilendirmektedirler.

Başvurularda istenen başlıca belgeler:

  • C nüfus cüzdanı
  • Çiftçi belgesi veya ÇKS evrakları
  • Tarımsal işletmeyi teşvik edecek olan belgeler
  • Kredi almak için gösterilecek teminat evrakları
  • İşletmenin son 3 yılda ki gelir gider analiz tabloları
  • Tüzel kişiler için de gerçek kişilere ek olarak: vergi levhası, oda kayıt belgesi, noter tasdikli belgeler, tapu kayıtları vb. belgeler istenmektedir.

Ziraat Bankası en düşük faiz oranlarıyla arazi alım kredisi hizmetini sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? başlıklı makalemizde ESNEK HESAPLA HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLİR?, YAPI KREDİ ESNEK HESAP NEDİR? ve Yapı Kredi Esnek Hesap hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir