kredi karti iptal islemi e1502016467450 - Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir

Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir

Günümüzün bankaları şeker dağıtır gibi kredi kartı dağıtıyor artık çok kolay bir şekilde alınabiliyor ama kredi kartı iptali de bir o kadar zor. Müşteri kaybetme korkusuyla bir çok müşterinin kartlarını iptal etmiyorlar. Yasallar yollarla bu mümkün değil siz yasal yolları seçenek kolay bir şekilde kapattırabilirsiniz. Buna rağmen kapatmayan bankalar olabiliyor fakat bununda  bir çözümü var. Bunları sizler için araştırdık.

Öncelikle Kredi kartınızı kapatma aşamasında tüm borcu ödeyebilmeniz gerekmektedir.  Bu bizim tavsiyemiz direk borçlarını ödeyin. Hatta ileriye dönük ödemeler ve taksitleri de ödeyiniz. Buna imkanınız yoksa yine bir bankadan kredi alarak bu işlemi yapabilirsiniz yada başka bir kredi kartıyla ödemesini yapabilirsiniz.

kredi karti iptali nasil yapilir - Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir

 Boş bir kağıda kart numaranızı ve kartı iptal etmek istediğinize dair bir dilekçe yazınız. Hangi bankadan aldıysanız kartı o bankanın her hangi bir şubesine o dilekçeyi bırakmanız yeterli olacaktır. Telefon ile kredi kartı iptal ettirme ise  hemen bir müşteri hizmetlerini arayın ve  “Kartımı kaybettim sanırım çalındı!” deyin. Bankalar size kartı kapatmak yerine yeni bir kredi kartı yollayabileceklerini söylerler. Siz asla olumlu bakmayın çünkü kartı kapatmak için çabalıyoruz. Sonrasın ısrarla ve kesin bir ses ile kapatılmasını istediğinizi söyleyin. Hatta kartı size yollayalım ama almamanız durumunda iptal olacak diyeceklerdir. Siz yine kesin bir şekilde iptal etmek istediğinizi söyleyin. Oldu da yeni kart istediğiniz almazsanız iptal olacaktır ama siz işi garantiye alın.  Ardından müşteri hizmetleri incelemesini yaptıktan sonra kapatılır.

Resim gazete yayınlanan Bankalar hakkında yasalar şunu söylüyor:” En geç 7 gün içerisinde iptal etmek zorundalar. Bu yasa oldukça iyi kapatmayan bankalar hakkında işlem başlatabilirsiniz. Oldu da iptal edilmediği durumlarda ne yapmalı? BBDK’ya yani “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna konuyla ilgili bir dilekçe yazıp faks ile göndermenizdir. Sizlere yardımcı olacaklardır çünkü hakkınız.

Sizlerden gelen birkaç soru:

Yeni kart aldım ama açmadık şifresini almadık ne olur?

Cevap: Normal koşullarda kartı kullanmadığınız için hiçbir şey talep edemezler.

Kartım çalındı fakat iptal edilmesine rağmen harcama yapılmış?

Cevap: Acilen bankanızı aramanızı tavsiye ederim.

 

Bir önceki yazımız olan KOSGEB Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Girişimcilik Destek Programı, Kosgeb ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir