KGF KREDİ GARANTİ FONU 200x199 - Kredi Garanti Fonu Nedir?

Kredi Garanti Fonu Nedir?

Kredi garanti fonu özetle kredi alamayan kobilere veya kobi olmayan işletmeler kredi alabilmeleri için kefil olur. KGF kobilerin ve kobi dışı olanların işletmelerin finansmana ulaşmasında oldukça yardımcı olur.

kredi garanti fonu 500 330 300x198 - Kredi Garanti Fonu Nedir?

1991 yılında kuruldu. T. Halk Bankası A.Ş. , TOBB, TOSYÖV, TESK, KOSGEB ve MEKSA gibi büyük isimlerin ortaklığıyla kurulmuştur. Kredi garanti fonu kısaca kar amacı gütmeyen bir anonim şirkettir.  Bu şirket sizlere kefil olarak sizlerin kredi almasını sağlar. Bu sayede işletmelerin kredi alması sağlanır. Hatta yeni açılan kobilerin kredi alması oldukça zordur. Oldukça büyük bir teminat ödemeleri gerekmektedir. Tam da bu anda kredi garanti fonu devreye girmektedir. Yüksek miktarda teminat ödeyebilir. Bunu yaparken oldukça büyük riskler alır. Bu sayede işletmeler uzun vadeli krediler alabilirler. Kgf’nin temel amacı kadın ve genç girişimcilere destek vermektir. Üstün teknoloji, ihracat ve bölgesel olarak kalkınmayı sağlayacak işlere destek verirler.

 

Kredi Garanti Fonu Başvurusu

Öncelikle 250den az çalışanı olan işletmeler başvurmalıdır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun başvuru yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yer pekte önemli değildir. Kgf’den yararlana bilmek için kredi alacağınız bankaya kgf’den yararlanmak istediğinizi belirtin. Dosyalarınızın kgf gönderilmesine yardımcı olmanız gerekmektedir. Bankanız kredi başvurusunu onayladığı sürece 2 hafta içerisinde teminatınızı alabilirsiniz.  Bu arada başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kfg limiti ne kadar?  Bir kobilinin üst limiti 750 Bin TLdir.

Aşağıda ise kfg’nin hangi bankalarla çalıştığının bağlantılarınızı bulabilirsiniz.

Asya Banka Kredi Garanti Fonu Sayfası
Albarakatürk Kredi Garanti Fonu Sayfası
Finansbank Kredi Garanti Fonu Sayfası
Garanti Leasing Kredi Garanti Fonu Sayfası
Garanti Bankası Kredi Garanti Fonu Sayfası
Halkbank Kredi Garanti Fonu Sayfası
İşbankası Kredi Garanti Fonu Sayfası

Bir önceki yazımız olan Kredi Notunu Düşüren Etmenler başlıklı makalemizde Düşük kredi notu, Kredi Notu ve Kredi Notu Yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir