611x395 paraaa 50b9e8d02ba82 - Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Kredi başvurusu sırasında birçok belge ve gerekli şartları olmaktadır. Örneğin; kredi alırken kredi notum kaç olmalı? Kredi alırken kaç ay sigortalı çalışmam gerekiyor? Gibi soruları bugün size aktaracağız. Unutmayınız kredi alabilmek zor değil bilmediğimiz için zor gibi geliyor.

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi başvurusu sırasında bankadan bankaya çok fazla değişiklik göstermez. Genel olarak aranan şartlar bunlardır:

Sigortalı Süresi: Bu süre aslında çok önemlidir en az 6 ay sigortalı çalışıyor olmamız gerekmektedir.  6 ay dan daha önce kredi almak ise biraz daha zordur. Fakat kredi notuna göre de değişiklik gösterir. Sigortalı çalışmak kredi almakta büyük rol oynar neden mi? Bankalar çalışan kişilerden paralarınız daha kolay alabileceklerini düşünürler. Bankalardan kredi alabilmek için sigortalı çalışıyor olmak gerekiyor yoksa alamazsınız.

Kredi Notu: Kredi alabilmek için öncelikle kredi notunun oldukça yüksek olması gerekiyor. Kendi kredi notumuzu öğrenmek için Findeks’in web sayfasına(https://www.findeks.com/urunler/findeks-kredi-notu)  gidebilirsiniz.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

  • 700 – 1500 Puan Kötü
  • 1500 – 1700 Puan İyi
  • 1700 – Üzeri Çok iyi

Kredi notu nasıl yükseltirim diye sorduğunuzu duyar gibiyim gelin sizi KREDİ NOTUMU NASIL YÜKSELTEBİLİRİM? Konusuna alalım.

brc 1 - Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

 

İdari Takip: Kredi Alabilmek için idari takipte olmamak gerekiyor. Nedir İdari Takip? Borcun geç ödenmesi yada ödenmemesi durumunda idari takibe sokulur. Bu konu oldukça canı sıkıcı olabilir.

Ödemelerin Düzeni!:  Geçmişte kredi borçlarını ve diğer bankaya olan borçlarınızı aksatmadan ödemeniz yeni kredi alacağınızda önemli yer edinir. Mesela her ödemesinin gününde yapan bir kişiye banka kredi vermek için can atacaktır. Nedeni ise paralarını gününde alabilecekleri anlamına gelir. Bu sebepten dolayı bankalar ödemelerini zamanında ödeyenleri çok severler.

Bir söylentiye göre banka hesabımızda para olması da kredi geçerken bize oldukça fayda sağlıyor.

 

7 yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir